fog seal فاگ سیل

فاگ سیل یا فوگ سیل یک روش نگهداری از راه های آسفالت می باشد. در این مقاله می خواهیم بدانیم فاگ سیل چیست ، ویژگی های فاگ سیل چیست  و این که فاگ سیل را چگونه اجرا می کنند.با ما همراه باشید.


sealcoat

سیل کت ، یکی از مراحل ساخت راه می باشد.در این مقاله می خواهیم بدانیم سیل کت چیست؟سیل کت چگونه و در چه شرایطی اجرا می شود؟چه ابزاری برای اجرای سیل کت نیاز داریم؟و ...


penetration bitumen

امروزه کارخانجات زیادی در ایران مشغول به تولید انواع قیرهای درجه نفوذی هستند.در این مقاله می خواهیم ساز و کار آن ها را بررسی کنیم و ببینیم آن ها دقیقاً چه چیزی را و برای چه کاربردی تولید می کنند؟


معرفی برخی از محصولات قیرامولسیون و کاربردهای آن

1- پوششهاي سطحي

در اجراي پوشش‌هاي سطحي ابتدا عامل چسباننده را بر روي سطح افشانده و پس از پخش ماسه هاي شكسته بر روي آب سطح را قبل از عمل آمدن عامل چسباننده مي‌كوبند. براي ايجاد لايه هاي ضخيم تر پروسه فوق الذكر تكرار مي گردد . از اين روش در كليه انواع راه‌ها جهت تامين يك پوشش موقت يا دائمي بر روي لايه هاي تثبيت شده يا سطح راه هاي اتومبيل رو استفاده گرديده است.


قیر امولسيون سيستمی دو فازي شامل قير، آب و يك يا چند ماده افزودني است. قير در سرتاسر فاز آب به شكل ذرات مجزا با قطر 1/0 تا 50 ميكرومتر پخش شده و به صورت پايدار باقی می ماند. به طور طبیعی قیر قابلیت انحلال و پایداری در آب را نداردبه همین منظور از ماده ای به نام امولسیفایر استفاده می شود که وظیفه انحلال قیر در آب و جلوگیری از به هم چسبیدن ذرات قیر را به عهده دارد.

بسته به نوع قیر امولسیون و کاربرد آن، نوع و میزان مصرف امولسیفایر در فرایند تولید متفاوت خواهد بود.


اسلاری سیل مخلوطی از قیر امولسیون، آب، سنگدانه، فیلر، و افزودنی هاست. برای تهیه اسلاری ابتدا مواد تشکیل دهنده آماده شده و در مخازن مخصوص ماشین اسلاری قرار می گیرند.

ماشین اسلاری مقادیر از پیش تعیین شده ی هر یک از اجزا را اندازه گرفته و آنها را باهم مخلوط می کند. مواد معمول مخلوط عبارتند از سنگدانه، سیمان، آب، افزودنی و امولسیون. شکل (2-25) عملکرد ماشین اسلاری به طور شماتیک نشان می دهد.


اطلاعات تماس

گروه بهبود صنعت ارائه دهنده محصولات متنوع قیری و تامین کننده تجهیزات و راه حل های جامع در حوزه تعمیر و نگهداری راه است.

آدرس: ایران، خراسان جنوبی، شهرک صنعتی بیرجند، نبش مبتکران 4
تلفن: 05691011020
فکس: 05632255130
ایمیل: info[at]bsgroup.co.ir

ماشین آلات

قیرپاش ها

چیپ سیلرها

میکروسرفیسینگ

درزگیرها

خطوط قیر